Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (967735_01) | 2,831 |
|
||||
|
White (967735_02) | 58 |
|
||||
|
Blue (967735_05) | 14,020 | - | ||||
|
Yellow (967735_06) | 2,285 | - | ||||
|
Red (967735_08) | 14,449 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one arm | pad | 50 x 7 | 4 |
| one arm | digital | 50 x 8 | full |
| opposite arm | pad | 50 x 7 | 4 |
| opposite arm | digital | 50 x 8 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 145 x 50 x 30 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, AC, Recycled Polycarbonate |
| Net weight | 22 gr |
| Commodity code | 9004109100 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 250 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 5,000 |
Certification
| Cadmium |
|---|
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Report for Analysis |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 61.5 x 38.5 x 35.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.5kg |