Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
White (7577_02) | 32,899 |
|
||||||
|
Yellow (7577_06) | 19,403 | - | ||||||
|
Orange (7577_07) | 18,228 | - | ||||||
|
Light blue (7577_18) | 19,671 | - | ||||||
|
Lime (7577_19) | 19,928 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 15 x 40 | 4 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 37 x 18 x 75 mm |
|---|---|
| Materials | PP |
| Net weight | 30 gr |
| Commodity code | 3304990000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 11,500 |
Certification
| 94/62/EC |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| CPSR |
| Declaration SPF |
| GMP Guideline |
| Microbiological Analysis |
| MSDS |
| PAHs |
| Phthalates |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42.5 x 22.5 x 47 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 16.25kg |