Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1171430_01) | 4,936 |
|
||||
|
White (1171430_02) | 4,830 | - | ||||
|
Grey (1171430_03) | 13,389 | - | ||||
|
Green (1171430_04) | 6,618 | - | ||||
|
Cobalt blue (1171430_23) | 7,356 | - | ||||
|
Beige (1171430_357) | 9,953 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | pad | 40 x 9 | 2 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 60 x 60 x 174 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 62 gr |
| Commodity code | 9405423100 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-ion |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 1,440 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40.5 x 34.5 x 39.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6kg |