Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1041522_01) | 3,900 | - |
|
Grey (1041522_03) | 4,985 | - |
|
Blue (1041522_05) | 6,917 | - |
|
Beige (1041522_357) | 3,778 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | digital transfer | 45 x 40 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (⌀) | 580 mm |
|---|---|
| Materials | Alloy, Polyester, Stainless steel, PE, Suede |
| Net weight | 14 gr |
| Commodity code | 6505003000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 1,800 |
Certification
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Lead |
| OEKO |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 75 x 45 x 38 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.5kg |