Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1207917_01) | 8,185 | - |
|
White (1207917_02) | 9,402 | - |
|
Grey (1207917_03) | 10,027 | - |
|
Blue (1207917_05) | 9,385 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | embroidery | 80 x 40 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 280 x 200 x 110 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester |
| Net weight | 57 gr |
| Commodity code | 6505003000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,700 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 71 x 45 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.3kg |