Stock
| Image | Colour | Express (UK) | Backorder | Europe | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (2889_01) | 2,935 | - | 11,403 | - | ||||
|
White (2889_02) | 1,779 | - | 82,273 | - | ||||
|
Blue (2889_05) | 1,059 |
|
83,585 | - | ||||
|
Yellow (2889_06) | 1,227 | - | 10,191 | - | ||||
|
Orange (2889_07) | 628 |
|
31,264 | - | ||||
|
Red (2889_08) | 215 |
|
12,449 | - | ||||
|
Pink (2889_17) | 618 | - | 33,207 | - | ||||
|
Light blue (2889_18) | 986 | - | 21,007 | - | ||||
|
Purple (2889_24) | 942 |
|
41,658 | - | ||||
|
Light green (2889_29) | 556 |
|
26,243 | - | ||||
|
Silver (2889_32) | 388 | - | 0 | - |
Branding
360° image
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 141 x 90 x 16 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Paper, PU |
| Net weight | 117 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 3,600 |
Certification
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 32.5 x 21.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.7kg |