Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Forest Green (DT0300_374) | 382 | - |
|
Blazing black (DT0300_720) | 591 | - |
|
Breaker blue (DT0300_773) | 620 | - |
|
Earthy brown (DT0300_900) | 475 | - |
|
Berry pink (DT0300_988) | 561 | - |
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| one side | digital | 60 x 18 | full | |
| one side | digital | 120 x 18 | full | |
| 360° | digital | 220 x 18 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 150 mm |
|---|---|
| Materials | PP, Silicone, Tritan, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 233 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 6 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,350 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 23 x 16 x 17 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 1.7kg |