Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (771659_01) | 3,643 | - |
|
Yellow (771659_06) | 2,520 | - |
|
Orange (771659_07) | 4,295 | - |
|
Red (771659_08) | 1,115 | - |
|
Light blue (771659_18) | 2,738 | - |
|
Lime (771659_19) | 1,991 | - |
|
Neutral (771659_21) | 2,662 | - |
|
Cobalt blue (771659_23) | 515 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| wrap | rotary screen | 200 x 110 | 1 |
| one side | pad | 25 x 55 | 4 |
| opposite side | pad | 25 x 55 | 4 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 245 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel 201, Silicone, rPET |
| Net weight | 126 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 400 |
Certification
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| Cadmium |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43 x 42 x 51 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.6kg |