Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (966256_01) | 2,238 | - |
|
White (966256_02) | 2,151 | - |
|
Blue (966256_05) | 1,913 | - |
|
Silver (966256_32) | 5,764 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 30 x 40 | 4 |
| one side | engrave | 30 x 50 | 1 |
| wrap | rotary screen | 200 x 80 | 1 |
| rotary | mega laser | 50 x 100 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 315 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel 201, Stainless Steel 304, Silicone, Bamboo |
| Net weight | 470 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 375 |
Certification
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Formaldehyde |
| LFGB |
| PCP |
| SVHC's |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 47.5 x 47 x 34 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14kg |