Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1015135_01) | 0 |
|
||||||
|
White (1015135_02) | 605 |
|
||||||
|
Grey (1015135_03) | 845 |
|
||||||
|
Blue (1015135_05) | 0 |
|
||||||
|
Burgundy (1015135_10) | 0 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| rotary | rotary screen | 170 x 60 | 1 |
| one side | pad | 40 x 40 | 4 |
| one side | digital | 30 x 80 | full |
| one side | engrave | 30 x 85 | 1 |
| one side | engrave | 50 x 60 | 1 |
| one side | mega laser | 50 x 90 | 1 |
| 360° | digital | 221 x 50 | full |
| 360° | digital | 221 x 80 | full |
| 360° | digital | 221 x 110 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 260 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, PP, Silicone |
| Net weight | 160 gr |
| Commodity code | 7323930090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 750 |
Certification
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Heavy Metals |
| Lead |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 40 x 55.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11kg |