Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1097560_01) | 3,164 |
|
||||||
|
White (1097560_02) | 4,844 | - | ||||||
|
Grey (1097560_03) | 3,038 | - | ||||||
|
Green (1097560_04) | 3,976 |
|
||||||
|
Blue (1097560_05) | 299 |
|
||||||
|
Burgundy (1097560_10) | 818 | - | ||||||
|
Cobalt blue (1097560_23) | 2,763 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 35 x 35 | 4 |
| one side | engrave | 30 x 55 | 1 |
| one side | mega laser | 50 x 55 | 1 |
| opposite side | pad | 35 x 35 | 4 |
| opposite side | engrave | 30 x 55 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (⌀ x H) | 86 x 124 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel |
| Net weight | 287 gr |
| Commodity code | 7323930090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 600 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60.5 x 52 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 17.9kg |