Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1171299_01) | 199 |
|
||||
|
White (1171299_02) | 101 |
|
||||
|
Green (1171299_04) | 457 | - | ||||
|
Blue (1171299_05) | 1,113 |
|
||||
|
Red (1171299_08) | 4,403 | - | ||||
|
Silver (1171299_32) | 6,231 | - | ||||
|
Gunmetal grey (1171299_411) | 1,218 | - |
Branding
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 257 mm |
|---|---|
| Materials | Recycled Stainless steel |
| Net weight | 169 gr |
| Commodity code | 7323930090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 400 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41.5 x 41.5 x 58 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12kg |