Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1172198_01) | 3,422 |
|
||||
|
White (1172198_02) | 6,803 | - | ||||
|
Yellow (1172198_06) | 6,836 | - | ||||
|
Cobalt blue (1172198_23) | 10,482 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 25 x 25 | 4 |
| one side | digital | 25 x 25 | full |
| opposite side | pad | 25 x 25 | 4 |
| opposite side | digital | 25 x 25 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (⌀ x L x W x H) | 550 x 55 x 55 x 30 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 112 gr |
| Commodity code | 9017801000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 10 |
| Number on pallet | 3,600 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40.5 x 28.4 x 20.3 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.1kg |