Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1172326_01) | 3,464 | - |
|
Blue (1172326_05) | 5,986 | - |
|
Red (1172326_08) | 5,992 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 22 x 5 | 4 |
| one side | engrave | 22 x 5 | 1 |
| opposite side | pad | 22 x 5 | 4 |
| opposite side | engrave | 22 x 5 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L) | 1000 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Copper, Nylon |
| Net weight | 40 gr |
| Commodity code | 8544429090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 6,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 35 x 35 x 32 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.7kg |