Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1274007_01) | 15,230 | - |
|
Grey (1274007_03) | 2,950 | - |
|
Blue (1274007_05) | 7,747 | - |
|
Brown (1274007_11) | 8,655 | - |
|
Light blue (1274007_18) | 9,708 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front bottom | deboss | 70 x 35 | 1 |
| front bottom | digital | 120 x 50 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 208 x 144 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, Recycled Polyurthane |
| Net weight | 240 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,800 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 39 x 32 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13kg |