Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1436206_01) | 68 |
|
||||
|
White (1436206_02) | 47,267 | - | ||||
|
Yellow (1436206_06) | 20,015 | - | ||||
|
Orange (1436206_07) | 10,529 | - | ||||
|
Red (1436206_08) | 29,687 | - | ||||
|
Cobalt blue (1436206_23) | 27,610 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| top | screen | 120 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 12 mm |
|---|---|
| Materials | Recycled Polypropylene |
| Net weight | 36 gr |
| Commodity code | 9503009590 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 150 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 4,500 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 66 x 23 x 23.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.8kg |