Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1439248_01) | 816 | - |
|
Red (1439248_08) | 0 | - |
|
Cobalt blue (1439248_23) | 1,814 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | digital super transfer | 50 x 50 | full |
| front | digital super transfer | 100 x 100 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 330 x 290 x 250 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP, EPS |
| Net weight | 1350 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 4 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 48 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 58 x 36 x 52 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.7kg |