Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1439249_01) | 13,427 |
|
||||
|
Green (1439249_04) | 15,742 |
|
||||
|
Red (1439249_08) | 15,640 |
|
||||
|
Cobalt blue (1439249_23) | 15,337 |
|
||||
|
Gold (1439249_31) | 11,697 |
|
||||
|
Silver (1439249_32) | 11,742 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | pad | 50 x 35 | 5 |
| front | screen | 90 x 180 | 2 |
| front | engrave | 60 x 30 | 1 |
| back | pad | 50 x 35 | 5 |
| back | screen | 90 x 180 | 2 |
| back | engrave | 60 x 30 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W) | 210 x 140 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, Polyester, Craft paper |
| Net weight | 246 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,500 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 35 x 32 x 25 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.2kg |