Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
White (1439250_02) | 2,087 |
|
||||
|
Green (1439250_04) | 2,087 |
|
||||
|
Blue (1439250_05) | 1,569 |
|
||||
|
Yellow (1439250_06) | 2,023 |
|
||||
|
Orange (1439250_07) | 2,090 |
|
||||
|
Red (1439250_08) | 2,091 |
|
||||
|
Pink (1439250_17) | 2,090 |
|
||||
|
Light blue (1439250_18) | 2,029 |
|
||||
|
Lime (1439250_19) | 2,089 |
|
||||
|
Purple (1439250_24) | 1,581 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | pad | 50 x 35 | 5 |
| front | screen | 90 x 180 | 2 |
| front | engrave | 60 x 30 | 1 |
| front | debossing | 70 x 35 | 1 |
| back | pad | 50 x 35 | 5 |
| back | screen | 90 x 180 | 2 |
| back | engrave | 60 x 30 | 1 |
| back | debossing | 70 x 35 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W) | 210 x 140 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, FSC® paper, Recycled Polyurthane |
| Net weight | 250 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,500 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 38 x 34 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.5kg |