Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (2495_01) | 14,171 |
|
||||
|
Yellow (2495_06) | 66,023 | - | ||||
|
Red (2495_08) | 11,631 |
|
||||
|
Light blue (2495_18) | 79,790 | - |
Branding
| Image | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
|
wrap | rotary screen | 40 x 70 | 1 |
|
one side | pad | 40 x 17 | 4 |
|
one side | digital | 50 x 12 | full |
|
opposite side | pad | 40 x 17 | 4 |
|
opposite side | digital | 50 x 12 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (⌀ x L x W x H) | 105 x 35 x 35 x 105 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Cardboard, Metal, Lime tree |
| Net weight | 45 gr |
| Commodity code | 9609109000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 7,000 |
Certification
| 2013/2/EU |
|---|
| Benzene |
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| EN71-9 |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 30 x 20 x 58 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.6kg |