Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (6456_01) | 7,392 |
|
||||
|
White (6456_02) | 2,445 |
|
||||
|
Green (6456_04) | 12,963 |
|
||||
|
Yellow (6456_06) | 5,904 |
|
||||
|
Orange (6456_07) | 13,376 | - | ||||
|
Red (6456_08) | 13,164 |
|
||||
|
Medium blue (6456_37) | 7,661 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | screen | 130 | 1 |
| top side | screen | 100 | 2 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (⌀ x H) | 213 x 24 mm |
|---|---|
| Materials | PP |
| Net weight | 61 gr |
| Commodity code | 9506999000 |
| Country of Origin | Netherlands |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,900 |
Certification
| Cadmium |
|---|
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| PAHs |
| Phthalates |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43.5 x 22 x 57 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.71kg |