Stock
| Image | Colour | Express (UK) | Backorder | Europe | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1074984_01) | 1,484 | - | 17,916 |
|
||||
|
Blue (1074984_05) | 507 | - | 0 |
|
||||
|
Orange (1074984_07) | 620 | - | 19,951 | - | ||||
|
Red (1074984_08) | 787 | - | 21,910 | - | ||||
|
Pink (1074984_17) | 330 | - | 15,727 | - | ||||
|
Light blue (1074984_18) | 710 | - | 21,271 | - | ||||
|
Lime (1074984_19) | 500 | - | 5,416 | - | ||||
|
Neutral (1074984_21) | 1,361 | - | 32,053 |
|
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| wrap | rotary screen | 100 x 70 | 1 | |
| one side | pad | 30 x 50 | 4 | |
| one side | digital | 30 x 120 | full | |
| opposite side | pad | 30 x 50 | 4 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 206 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel 201, Silicone, rPET |
| Net weight | 70 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 720 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 45 x 37.5 x 44 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5kg |