Stock
| Image | Colour | Express (UK) | Backorder | Europe | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (2715_01) | 7,204 | - | 0 |
|
||||
|
Green (2715_04) | 5,029 | - | 0 |
|
||||
|
Blue (2715_05) | 0 | - | 0 |
|
||||
|
Yellow (2715_06) | 997 | - | 0 |
|
||||
|
Orange (2715_07) | 2,055 | - | 0 |
|
||||
|
Red (2715_08) | 3,865 | - | 0 |
|
||||
|
Light blue (2715_18) | 2,569 | - | 0 |
|
||||
|
Purple (2715_24) | 0 | - | 0 |
|
||||
|
Light green (2715_29) | 3,497 | - | 0 |
|
Branding
| Image | Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|---|
|
book front | pad | 60 x 60 | 3 | |
|
book front | digital | 80 x 170 | full | |
|
barrel | pad | 50 x 20 | 4 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 179 x 131 x 12 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, FSC® Cardboard, FSC® paper |
| Net weight | 105 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,600 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 39 x 34 x 25.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.5kg |