Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1172273_01) | 24,434 |
|
||||
|
White (1172273_02) | 45,466 | - | ||||
|
Grey (1172273_03) | 37,172 | - | ||||
|
Green (1172273_04) | 40,185 | - | ||||
|
Blue (1172273_05) | 53,625 |
|
||||
|
Burgundy (1172273_10) | 0 |
|
||||
|
Silver (1172273_32) | 34,166 | - | ||||
|
Rose Gold (1172273_871) | 32,446 | - |
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| next to clip | digital | 90 x 6 | full | |
| next to clip | engrave | 80 x 6 | 1 | |
| next to clip | engrave | 40 x 6 | 1 | |
| in line with the clip | engrave | 40 x 6 | 1 | |
| back | engrave | 80 x 6 | 1 | |
| back | engrave | 40 x 6 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 136 x 10 x 12 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Recycled aluminium |
| Net weight | 14 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 30,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32 x 26.5 x 15 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.7kg |