Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1439348_01) | 89,958 | - |
|
White (1439348_02) | 89,967 | - |
|
Blue (1439348_05) | 89,962 | - |
|
Red (1439348_08) | 59,968 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | pad | 30 x 30 | 5 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 61 x 39 x 1 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Nylon, PU |
| Net weight | 1 gr |
| Commodity code | 6307909899 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 3000 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 90,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43.5 x 30 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.1kg |