Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1097471_01) | 23,578 | - |
|
White (1097471_02) | 51,519 | - |
|
Grey (1097471_03) | 17,853 | - |
|
Green (1097471_04) | 12,651 | - |
|
Yellow (1097471_06) | 25,380 | - |
|
Red (1097471_08) | 38,372 | - |
|
Cobalt blue (1097471_23) | 50,432 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| barrel | pad | 40 x 6 | 4 |
| back of clip | pad | 40 x 6 | 4 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 144 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Iron |
| Net weight | 11 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 30,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 53 x 31 x 22 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13kg |