Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
White (8477_02) | 24,245 | - | ||||||
|
Yellow (8477_06) | 20,385 | - | ||||||
|
Orange (8477_07) | 15,073 |
|
||||||
|
Red (8477_08) | 22,405 |
|
||||||
|
Light blue (8477_18) | 40,634 | - | ||||||
|
Lime (8477_19) | 20,468 |
|
||||||
|
Cobalt blue (8477_23) | 24,699 | - | ||||||
|
Gold (8477_31) | 30,135 | - | ||||||
|
Silver (8477_32) | 0 |
|
||||||
|
Rose Gold (8477_871) | 68,160 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| next to clip | engrave | 35 x 5 | 1 |
360° image
Further Information
Specifications
| Product dimensions (⌀ x H) | 8.8 x 142 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Rubber |
| Net weight | 18 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 22,500 |
Certification
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32 x 28 x 19 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.5kg |