Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1439345_01) | 120,027 | - |
|
White (1439345_02) | 120,231 | - |
|
Blue (1439345_05) | 120,214 | - |
|
Yellow (1439345_06) | 90,231 | - |
|
Orange (1439345_07) | 90,231 | - |
|
Red (1439345_08) | 120,229 | - |
|
Light blue (1439345_18) | 90,229 | - |
|
Lime (1439345_19) | 90,234 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| in line with clip | pad | 40 x 5 | 4 |
| next to clip | pad | 40 x 5 | 4 |
| next to clip | digital | 60 x 5 | full |
| clip | pad | 25 x 5 | 4 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 10 x 12 mm |
|---|---|
| Materials | Recycled ABS |
| Net weight | 8 gr |
| Commodity code | 9608101000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 1000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 30,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48 x 32 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.48kg |