Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1439579_01) | 9,644 | - |
|
White (1439579_02) | 9,688 | - |
|
Blue (1439579_05) | 9,889 | - |
|
Red (1439579_08) | 8,049 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | pad | 50 x 35 | 5 |
| front | screen | 180 x 270 | 2 |
| front | debossing | 70 x 35 | 1 |
| back | pad | 50 x 35 | 5 |
| back | screen | 180 x 270 | 2 |
| back | debossing | 70 x 35 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 290 x 202 x 17 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Paper, Rubber, Recycled Polyurthane |
| Net weight | 570 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 660 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 35 x 22.5 x 31 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11.9kg |