Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1439227_01) | 5,223 | - |
|
Red (1439227_08) | 4,003 | - |
|
Cobalt blue (1439227_23) | 5,218 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | digital super transfer | 50 x 50 | full |
| front | digital super transfer | 100 x 100 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 260 x 160 x 185 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP, EPS |
| Net weight | 642 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 12 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 120 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 58.8 x 34 x 57.8 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.8kg |