Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (7298_01) | 10,000 | - |
|
Red (7298_08) | 1,703 | - |
|
Cobalt blue (7298_23) | 4,441 | - |
|
Silver (7298_32) | 2,831 | - |
|
Gunmetal grey (7298_411) | 1,940 | - |
Branding
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 110 x 68 x 10 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium |
| Net weight | 150 gr |
| Commodity code | 8507600090 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-polymeer |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 80 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 2,720 |
Certification
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EN 62368 |
| EN55032:2015 |
| IEC 62133 |
| Lead |
| MSDS |
| PAHs |
| PCP |
| RoHS |
| SCCP |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| UN38.3 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 26 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13kg |