Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1267377_01) | 5,255 |
|
||||||
|
White (1267377_02) | 3,928 |
|
||||||
|
Grey (1267377_03) | 2,541 | - | ||||||
|
Green (1267377_04) | 2,612 | - | ||||||
|
Blue (1267377_05) | 2 |
|
||||||
|
Burgundy (1267377_10) | 2,967 | - | ||||||
|
Beige (1267377_357) | 2,903 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 30 x 50 | 4 |
| one side | engrave | 45 x 50 | 1 |
| opposite side | pad | 30 x 50 | 4 |
| opposite side | engrave | 45 x 50 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 140 mm |
|---|---|
| Materials | PS, Silicone, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 260 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 30 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 810 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 57 x 16 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.6kg |