Stock
| Image | Colour | Express (UK) | Backorder | Europe | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1349361_01) | 346 |
|
5,064 | - | ||||
|
White (1349361_02) | 798 |
|
6,007 | - | ||||
|
Blue (1349361_05) | 321 |
|
5,632 | - | ||||
|
Yellow (1349361_06) | 198 |
|
3,349 | - | ||||
|
Orange (1349361_07) | 198 |
|
1,525 | - | ||||
|
Red (1349361_08) | 248 |
|
4,255 | - | ||||
|
Light blue (1349361_18) | 198 |
|
5,327 | - | ||||
|
Light green (1349361_29) | 198 |
|
4,359 | - |
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| rotary | rotary screen | 180 x 100 | 1 | |
| one side | pad | 30 x 40 | 4 | |
| one side | engrave | 50 x 100 | 1 | |
| opposite side | pad | 30 x 40 | 4 | |
| 360° | digital | 235 x 50 | full | |
| 360° | digital | 235 x 100 | full | |
| 360° | digital | 235 x 150 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (W x H) | 83 x 244 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP, Silicone, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 176 gr |
| Commodity code | 7323930090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 400 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 41 x 52 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12kg |