Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Black (1439347_01) | 7,991 | - |
|
White (1439347_02) | 7,994 | - |
|
Orange (1439347_07) | 5,989 | - |
|
Red (1439347_08) | 7,494 | - |
|
Lime (1439347_19) | 5,943 | - |
|
Cobalt blue (1439347_23) | 7,992 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 25 x 60 | 2 |
| lid | pad | 40 | 5 |
| opposite side | pad | 25 x 60 | 2 |
| wrap | screen | 180 x 140 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 275 mm |
|---|---|
| Materials | Iron, PP, Silicone, Tritan |
| Net weight | 153 gr |
| Commodity code | 3924900090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 800 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 39 x 39 x 57 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.6kg |