Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Forest Green (DT0400_374) | 543 | - |
|
Blazing black (DT0400_720) | 652 | - |
|
Breaker blue (DT0400_773) | 870 | - |
|
Earthy brown (DT0400_900) | 564 | - |
|
Berry pink (DT0400_988) | 535 | - |
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| one side | digital | 60 x 18 | full | |
| one side | digital | 120 x 18 | full | |
| 360° | digital | 220 x 18 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 180 mm |
|---|---|
| Materials | PP, Silicone, Tritan, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 275 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 6 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,050 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 23.5 x 17 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 2.1kg |