Stock
| Image | Colour | Express (UK) | Backorder | Europe | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
White (1267378_02) | 25 | - | 6,661 | - | ||||
|
Black (1267378_01) | - | - | 3,515 | - | ||||
|
Grey (1267378_03) | - | - | 2,748 | - | ||||
|
Green (1267378_04) | - | - | 855 | - | ||||
|
Blue (1267378_05) | - | - | 1,174 |
|
||||
|
Burgundy (1267378_10) | - | - | 2,959 | - | ||||
|
Beige (1267378_357) | - | - | 2,855 | - |
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| one side | pad | 30 x 60 | 2 | |
| one side | engrave | 45 x 30 | 1 | |
| one side | engrave | 45 x 65 | 1 | |
| opposite side | pad | 30 x 60 | 2 | |
| opposite side | engrave | 45 x 65 | 1 | |
| opposite side | engrave | 45 x 30 | 1 | |
| wrap | screen | 180 x 50 | 1 | |
| 360° | digital | 270 x 50 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 182 mm |
|---|---|
| Materials | PS, Silicone, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 298 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 575 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 45 x 45 x 20.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |