Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder |
|---|---|---|---|
|
Pink (1436205_17) | 7,175 | - |
|
Light blue (1436205_18) | 7,174 | - |
|
Neutral (1436205_21) | 8,570 | - |
|
Light green (1436205_29) | 7,188 | - |
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | pad | 30 x 60 | 2 |
| opposite side | pad | 30 x 60 | 2 |
| wrap | screen | 100 x 60 | 1 |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 220 mm |
|---|---|
| Materials | AS, Silicone, rPET |
| Net weight | 154 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 360 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 59 x 49.5 x 47 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.8kg |