Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (7584_01) | 15,297 | - | ||||
|
White (7584_02) | 3,393 | - | ||||
|
Green (7584_04) | 3,865 |
|
||||
|
Blue (7584_05) | 13,561 | - | ||||
|
Yellow (7584_06) | 3,357 | - | ||||
|
Orange (7584_07) | 1,441 | - | ||||
|
Red (7584_08) | 4,810 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | digital | 30 x 80 | full |
| opposite side | digital | 30 x 80 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 192 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP |
| Net weight | 47 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 128 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,536 |
Certification
| BSCI |
|---|
| Foodcontact |
| LFGB |
| SVHC's |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 55.5 x 39 x 56 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.17kg |