Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Forest Green (DT0300_374) | 151 |
|
||||
|
Blazing black (DT0300_720) | 327 |
|
||||
|
Breaker blue (DT0300_773) | 435 |
|
||||
|
Earthy brown (DT0300_900) | 176 |
|
||||
|
Berry pink (DT0300_988) | 265 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| one side | digital | 60 x 18 | full |
| one side | digital | 120 x 18 | full |
| 360° | digital | 220 x 18 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 150 mm |
|---|---|
| Materials | PP, Silicone, Tritan, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 233 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 6 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,350 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 23 x 16 x 17 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 1.7kg |