Stock
| Image | Colour | Express (UK) | Backorder | Europe | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (4861_01) | 0 | - | 15,667 | - | ||||
|
Red (4861_08) | 0 | - | 11,371 | - | ||||
|
Cobalt blue (4861_23) | 0 | - | 6,837 |
|
||||
|
Silver (4861_32) | 0 | - | 9,893 | - | ||||
|
Light green (4861_29) | - | - | 10,878 | - |
Branding
| Express? | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
| holder | pad | 16 x 10 | 5 | |
| holder | engrave | 16 x 6 | 1 |
360° image
Further Information
Specifications
| Product dimensions (H) | 53 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Plastic, Metal |
| Net weight | 26 gr |
| Commodity code | 8513100000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 3 x Cell-LR44 |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 16,000 |
Certification
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| IEC 62471 |
| MSDS |
| RoHS |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 29 x 28.5 x 38.4 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.82kg |