Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (8575_01) | 2,965 |
|
||||
|
White (8575_02) | 8,225 | - |
Branding
| Image | Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|---|
|
above button | pad | 25 x 5 | 4 |
|
above button | digital | 25 x 5 | full |
|
below button | pad | 25 x 5 | 4 |
|
below button | digital | 25 x 5 | full |
360° image
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 65 x 46 x 24 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 27 gr |
| Commodity code | 8531109500 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 3 x Cell-LR44 |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 100 |
| Number on pallet | 6,000 |
Certification
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| D.o.c. EMC/UKCA |
| EMC |
| IEC 62471 |
| MSDS |
| Nickel |
| PAHs |
| RoHS |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 38 x 34 x 29 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |