Stock
| Image | Colour | Stock | Backorder | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Black (1267826_01) | 13,116 | - | ||||
|
White (1267826_02) | 7,259 |
|
||||
|
Grey (1267826_03) | 8,567 | - | ||||
|
Yellow (1267826_06) | 7,950 | - | ||||
|
Cobalt blue (1267826_23) | 9,881 |
|
Branding
| Position | Method | Size (mm) | Max colours |
|---|---|---|---|
| front | pad | 20 x 15 | 2 |
| front | digital | 20 x 15 | full |
| back | pad | 20 x 20 | 2 |
| back | digital | 20 x 20 | full |
Further Information
Specifications
| Product dimensions (L x W x H) | 75 x 18 x 42 mm |
|---|---|
| Materials | Recycled ABS |
| Net weight | 40 gr |
| Commodity code | 9031802000 |
| Country of Origin | China |
Packaging
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 100 |
| Number on pallet | 9,000 |
Export carton
| Export carton dimensions (L x W x H) | 34.5 x 26 x 26 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10kg |